Gerhard Heuschmann - Kdyby koně mohli křičet

Novinka
Neohodnoceno
350 Kč
Skladem

Co musí jezdci vědět, aby jejich kůň zůstal zdravý

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podívejte se kolem na jakoukoli koňskou soutěž – ať už jde o drezúru, skákání nebo výstavy – a pravděpodobně uvidíte koně, kteří procházejí diskutabilním brutálním tréninkem, a to jen proto, aby mohli vyhrát stužku nebo pohárek.

V této knize veterinář Gerd Heuschmann říká, že je nezbytně nutné změnit zásadně způsob výcviku mladých koní a jezdců. Říká, že příliš mnoho koní je tlačeno do nesprávných poloh a vysvětluje proč není možné, aby jejich svaly unesly přidanou váhu jezdce a zátěž v takové intenzivní práci o kterou jsou požádáni.

K tomu problému přispívá počet špičkových, účelově chovaných koní, kteří jsou zdánlivě příliš tolerantní k těmto metodám, a to umožňuje vymýšlet další a další metody zrychleného tréninku.

Koně potřebují čas na vývoj a trenéři a jezdci jim ho bohužel nedávají. Dr. Heuschmann se domnívá, že na tříleté mládě, by nemělo být položeno drezurní sedlo a měla by být zrušena móda těsných nánosníků, které se používají bezmyšlenkovitě. Také rozhodčí by měli být poučeni o rozdílu mezi pohybem který je přirozený a pohybem, který je uměle vynucený. Jako veterinář často ve své praxi řeší příznaky, které lze vysledovat zpět k nesprávným metodám výcviku. „Největší chyby, které už vážně ohrožují zdraví koní, se dělají na začátku ve fázi takzvaného základního výcviku koně.“

Tato kniha by měla všechny jezdce přimět zastavit se a přemýšlet o svém koni a o tom, jak jsou trénováni. Je to, co děláte v nejlepším zájmu vašeho koně? Nebo se jedná jen o váš vlastní zájem?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení